21 października 2015 roku gościliśmy w naszej szkole niezwykłą postać – autora książek dla dzieci i młodzieży – Grzegorza Kasdepke.
Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem bestsellerów książkowych: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci” oraz wiele innych. Nasz gość to także laureat wielu nagród i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego.
Uczestnicy spotkania, uczniowie klas 3 i 5, mieli okazję wysłuchać barwnych i dowcipnych opowieści o tym, skąd pisarz czerpie  pomysły do swoich książek oraz usłyszeć wybrane fragmenty znanych i lubianych utworów czytanych przez samego autora. Uczestnicy mieli okazję na chwilę stać się dziennikarzami i zadać pytanie pisarzowi. Na koniec każdy, kto miał ze sobą książkę, mógł otrzymać autograf.

Nakręćmy się na czytanie!

„Książki naszych marzeń” to tytuł konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w którym wzięliśmy udział. Konkurs umożliwiał uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Zadanie polegało na wysłaniu listy 50 książek, które szkoła chciałaby dostać, a uczniowie musieli przygotować krótki (do 60 sekund) film na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo….
Listę książek przygotowały klasy 5 i 6. Film zrealizowali uczniowie klasy 5a. Szczególne podziękowania należą się Bartkowi Ciesielskiemu, który samodzielnie zmontował film.

ZOBACZ FILM